Dokumenty

Tato sekce je určena ke stažení dokumentů, které obvykle zoufale sami hledáme na našich stránkách v místech kam logicky patří. Nedivte se tedy jestli je potkáte vícekrát.Květena Karlovarského kraje - odkaz na stránky: http://www.kvetena.info/
AOPK ČR vydala dva nové standardy:

SPPKC_02-003_2016_VYSADBY_OVOCNYCH_DREVIN(1).pdf

SPPKC_02-005_2016_PECE_O_OVOCNE_DREVINY.pdf


Ovocný kalendář pro rok 2018 je ke stažení zde:

Kalendář_troj_1809_2018.pdf

Kalendář na rok 2018 s poněkud detektivním motivem obsahuje řadu kreseb ovoce různých odrůd různých ovocných druhů. Původ kreseb je neznámý a budeme velmi vděčni. Pokud nám někdo prozradí odkud pocházejí a kdo je jejich autorem. Každopádně si přejeme aby Vám kalendář přinesl hodně štěstí, zdraví a životní pohody v roce 2018.


Jabloňový kalendář pro rok 2017 je ke stažení zde:

Kalendář_2017_def_ECM_IML.pdf

Nejnovější starý secesní kalendář z odrůd Harbertova reneta, Parména zlatá zimní, Panenské, Baumanova reneta, Parkerovo, Boikovo, Strýmka, Astrachán bílý, Řehtáč soudkovitý, Grávštýnské, Gdánský hranáč, Landsberská reneta sestavený za pomoci paní Katy Buškové, panů Thomayera a Kamenického. Tentokrát trochu patriotismu pro Karlovarský kraj.


Hrušňový kalendář pro rok 2016 je k stažení zde:

Kalendar-2016-H_151207.pdf

Obrázky stromů i plodů 12 odrůd hrušní s podtitulkem Přežijí rok 2016? Pevně věříme , že Koporečka, Charneuská, Solanka, Windsorská, Salisburyova, Solnohradka, Muškatelka turecká (či jinak Zbuzanka), Zelinka chlumecká, Avranšská, Hájenka, Pstružka, Špinka a mnoho dalších odrůd hrušní budou dál poskytovat hojnost chutných plodů i dotvářet tvář krajiny tohoto koutku světa.


Třešňový kalendář pro rok 2015 je ke stažení zde:

Kalendar-2015-T-www.pdf

Kaštánka, Dönisenova, Baltavarská, Lyonská, Anonayská, Perla z Bezdězu, Doupovská, Droganova, Hedelfingenská, Kordia, Jánovka mšenská, Napoleonova (Lauermanova) to je 12 odrůd třešní pro rok 2015. Výběr je opět dosti nahodilý podle toho, jak osud přivál vhodné fotografie. Jsou mezi nimi odrůdy již zcela zapomenuté i takové, které se dosud hojně množí a patří mezi stálice sortimentu školek.

Přejeme hodně potěšení z kalendáře i z chutných plodů.


Jabloňový kalendář pro rok 2014 ke stažení, vytištění a pověšení na zeď naleznete zde:

Kalendar-2014-J-131209.pdf

 Jeptiška, Blenheimská reneta, Nathusiovo holubí, Coulonova reneta, Boikovo, Strýmka, Průsvitné letní, Gdánský hranáč, Parména zlatá, Smiřické vzácné, Croncelské, Albrechtovo - to je 12 měsíčků, provázejících nás rokem 2014. Jsou to odrůdy, které můžeme ještě často potkat v krajinách České republiky.

Až na Průsvitné letní se tyto odrůdy množí spíše vyjímečně a tak nezbývá jen doufat, že se časem nestanou vzácnými.


Hrušňový kalendář pro rok 2013 ke stažení zde: kalendar-EC-Meluzina-RCAB-2013-hrusky.pdf

Pařížanka, Avranšská, Koporečka, Muškatelka turecká (Zbuzanka), šedá muškatelka ze Stráně H3, Špinka, Krvavka Levínská, Solanka, Salisburyova, Charneuská, Pstružka, Dielova.

Dvanáct archivních odrůd hrušní pro dvanáct měsíců roku 2013. Vybrali jsme hlavně odrůdy, se kterými máme nějaké vlastní zkušennosti. Nacházíme je v rámci mapování, již plodí v genofondových plochách, používáme je do výsadeb.


Pomologické popisy odrůd hrušní

Pomůcka pro určování hrušní - skeny pomologických popisů Říhy a Suchého: H_120823.zip


Karty záchranného sortimentu ČSOP - odrůdy hrušní

Ke stažení zde: CSOP-zachranny-sortiment-karty-odrud-hrusne.zip

Po rozbalení souboru se Vám vytvoří v počítači složka, která bude obsahovat soubor: CSOP-zachranny-sortiment-karty-odrud-hrusne.xls, fotografie ve formátu .jpg a skeny pomologických popisů ve formátu .pdf. Samotné karty odrůd záchranného sortimentu jsou umístěny na listech xls souboru. U každé odrůdy je připojen přes hyperlink skenovaný popis. Tam kde byla k dispozici i fotodokumentace, tak jsou tam i hyperlinky na fotky. Složku přesunujte v počítači vždy pohromadě, aby hyperlinky zůstaly funkční.


Třešňový kalendář na rok 2012

Pro potěchu všech příznivců archivních odrůd jsme připravili na rok 2012 kalendář, který každý měsíc přibližuje jednu odrůdu třešní.

S potěšením konstatujeme, že většina fotografií pochází ze stromů, vysázených během našich projektů na záchranu starých a krajových odrůd ovocných stromů. Všechny vyobrazené objekty chutnaly výtečně (zdroj informace: fotograf)

Kalendář je volně ke stažení zde: Kalendar_2012_T_2012.zip


Dne 16.9. 2010 proběhl na zemědělské škole v Děčíně - Libverdě seminář:

Budoucnost smíšených ovocných luk v česko-saském pohraničí

prezentace přednášejících a několik fotografií je ke stažení zde

 


Odkazy na dokumenty ze zdrojů mimo EC MeluzínaTaková prima věc: Tomas Sedlacek-1_.doc


Příručka pro vlastníky lesa do 50 ha

 Užitečné rady a porady pro drobné vlastníky lesa, ochránce přírody a každého, komu se líbí v lese:

Radce_vlastnika_lesa_01.pdfRadce_vlastnika_lesa_02.pdf

Radce_vlastnika_lesa_03.pdf 

 


 
TOPlist